Info/Zakup licencji:796 326 306

Nasze wody

Zbiornik górny

 

Powierzchnia wody 12,0 hektarów . W najgłębszych miejscach głębokość zbiornika dochodzi do  3m.  Dno generalnie  muliste a gdzieniegdzie piaszczyste. Wiosną na płytkiej wodzie dużo zarośli. Od strony ujścia rzeki do stawu znajduje się tarlisko gdzie  obowiązuje zakaz wędkowania.  Od strony południowej na brzegu zbiornika znajduje się teren rekreacyjny z kąpieliskiem i zakazem wędkowania.

Ryba występująca w zbiorniku górnym  to karp, amur, płoć, leszcz, wzdręga, karaś, lin, jaź, okoń, szczupak, jesiotr, sum, sandacz, jazgarz, boleń oraz pstrąg tęczowy. Najczęstszą zdobyczą wędkarską jest karp,amur,karaś i płoć.

Zbiornik dolny

Powierzchnia wody 8,0 hektarów przy  średniej głębokości  ok.1.5m. W najgłębszym miejscu zbiornik dolny osiąga głębokość  do 2,5m Dno jest muliste.  Zbiornik wiosną silnie zarośnięty. W zachodniej części zbiornika zlokalizowana rybaczówka.

Ryba występująca w zbiorniku dolnym to karp, amur, lin, jaź, leszcz, płoć, karaś, okoń, wzdręga, szczupak, jesiotr, sandacz, boleń, węgorz, jazgarz, sum, pstrąg tęczowy.  Głównie łowi się tu karpie, leszcze i karasie.

Zarówno zbiornik górny jak i dolny, w ramach planowej działalności stowarzyszenia , corocznie zarybiane  są miarowym karpiem, pstrągiem i jesiotrem oraz narybkiem węgorza i sandacza.