Kronika  szkółki wędkarskiej

Po 4 lekcjach teorii, zapoznaniu się z regulaminem amatorskiego połowu ryb oraz podstaw wędkowania odbyły się pierwsze zajęcia się nad wodę.
Młodzi adepci sprawdzali swoje umiejętności i wiedzę zdobytą na wcześniejszych zajęciach.
Wędkowanie metodą spławikową (batem) idzie młodym wędkarzom bardzo dobrze. Na kolejnych zajęciach  poszerzano wiedzę na ten temat.
na zdjęciu efekty połowów.

Na kolejny zajęciach nasi młodzi adepci uczyli się przygotowywać zanęty
Po wymieszaniu mieszanki i dodaniu różnych komponentów omówiono zasady wędkowania gruntowego
W trakcie zajęć ryby mimo bardzo dobrej mieszanki nie współpracowały za dobrze.
Jednak na delikatną wędkę gruntową udało się  każdemu z uczniów wyciągnąć po niedużym leszczu.  Trafił się również ładny karaś
—————————————
Kolejne zajęcia poświęcono  ciężkiej gruntówce
Uczniowie trenowali rzuty wędką karpiową. i próbowali wiązać przypony ( z włosem)
Podczas oczekiwania na branie, przypominaliśmy o rzeczach które wędkarz powinien mieć zawsze przy sobie.
Doczekaliśmy się kilku brań i na brzegu wylądowały 2 leszczyki i 1 karp, Drugi wypiął się pod samym brzegiem
Prawie każdy z uczniów poczuł  emocje związane z holowaniem karpia .
Poniżej fotografie kolegi Dawida z pięknym karpikiem pełnołuskim
————————————-
Kolejne zajęci to nauka z łowienia na spławik przelotowy( metoda odległościowa)
Po uprzednim przygotowaniu mieszanek zanętowych coraz skuteczniej ćwiczono  celne rzucanie. Warunki pogodowe były momentami przeszkadzające  ale mimo opadów uczestnicy szkółki złowili kilka rybek. Były to głównie płotki ale pojawiły się rownież leszcze i linek.
—————————————–
Na kolejnych zajęciach poświęconych  metodzie spławikowej (bat), mimo złych warunków atmosferycznych  młodzież radziła sobie bardzo dobrze.
Większość radzi sobie już z przygotowaniem zanęty czy gruntowaniem stanowiska. Każdy złowił jakąś rybę. Dominowała płotka, a kolega Kacper złowił 2 leszczyki.
——————————————————-
Dla uatrakcyjnienia zajęć kolejne zajęcia  zorganizowane zostały w formie zawodów. Był to w w istotnym stopniu test sprawdzający wiedze nabytą do tej pory. W pełnym składzie ( 5osób) wędkowanie trwało przez 3 godziny w bardzo wietrznych warunkach. Nie każdy był w stanie poradzić sobie z tymi warunkami. Ryby jednak żerowały. Niektórzy mieli więcej szczęścia. inni mniej. Podchodziły duże ryby które na pełnym zestawie (bat) były nie do wyjęcia. Dominowały płocie, leszcze i karasie, oraz sporo zerwanych haczyków na karpiach i jesiotrach.O podium modzi wędkarze walczyli była do samego końca. Zwycięstwo odniosła Kinga z wynikiem 1580 g, drugie miejsce zajął Kacper 1360 g , a trzecie Damian 960g . Młodzi wędkarze wiele się nauczyli i dobrze radzą sobie już z wędką a najwżniejsze ,że sprawia im to radość.
————————————
Z uwagi na fatalną pogodą kolejne zajęcia odbyły się w rybaczówce . Młodzież nauczyła się zbroić amortyzator w bacie.

—————————————
Na kolejnych zajęciach młodzi adepci mieli okazję przetestować amortyzator w bacie i powiększyć wiedzę o wędkowaniu. Uczniowie dowiedzieli się że zanęty i przynęty to nie tylko sklepowe jedzenie. Uczono się jak można z prostych domowych składników stworzyć zwykłą i skuteczną zanętę. Piękna pogoda i zanętowe mieszanki własnej produkcji przyniosła efekty. Pod spławikiem meldowały się leszczyki i karpie.

Kacper i Damian z dumą prezentują na zdjęciu złowione przez siebie okazy.

————————————-
Kolejne spotkanie i kolejne zawody szkolonej młodzieży.

Tym razem rywalizacja na dolnym zbiorniku na płytkiej wodzie. Przygotowania poszły szybko i sprawnie i po chwili nasi adepci już łowili. Dominowała mała płotka i ci którzy potrafili ją skutecznie odławiać odnosili sukcesy. Brań było sporo lecz ciężko było zaciąć te małe rybki. W sumie po 2.30h łowienia znowu nasza jedyna wędkarka złowiła najwięcej. Kinga złowiła 700g drugi był Damian 500g, a trzeci Kacper 360 .Kuba zająl 4 miejsce z wynikiem 240g. Młodzież powoli wyciąga wnioski i za tydzień kolejna próba  możliwości.

Kolejne zajęcia praktyczne i   wszyscy przygotowani i bojowo nastawieni do kolejnej rywalizacji. Przygotowanie zanęty, gruntowanie przygotowanie stanowiska już młodzież ma opanowane. Pozostało łowienie . Rybki współpracowały dobrze i wyniki też były bardzo przyzwoite. Dominowały leszczyki i pojedyncze płotki. Damian złowił również 2 ładne krasnopiórki. Po ostrej rywalizacji po 2,5 godzinach łowienia 1 miejsce z wagą 2540g zajął Kacper, 2 miejsce i 1920g Kuba, 3 miejsce Damian i waga 1380g i czwarta Kinga 1340g. Bardzo cieszą wyniki naszej młodzieży. Widać chęć i zaangażowanie podczas wędkowania.
Sezon wędkarski 2016 dla naszej szkólki rozpoczął się w kwietniu. W tym sezonie powoli przygotowujemy się do zawodów wędkarskich
A tu krótkie podsumowanie pierwszego spotkania w tym roku

Na 2 i 3 spotkaniu w tym roku przygotowaliśmy kilka zestawów spławikowych do pełnego zestawu. Przypomnieliśmy sobie również wiązanie zestawu gruntowego i podstawowe węzły.
—————————————————————
Przygotowania do zawodów idą dobrze. Na cienkie zestawy chlopaków wieszają się też duże ryby