Info/Zakup licencji:796 326 306

Tak świętowaliśmy jubileusz 40-to lecia SSWiW w Pilicy

21 czerwca, 2024

Jak wieść niesie, nasza rocznicowa impreza była bardzo udana.

Nam nie wypada się chwalić i dlatego przekazujemy jedynie garść najważniejszych , kronikarskich informacji o jej przebiegu oraz załączamy w zakładce „galeria” trochę zdjęć, które dla potomnych dokumentują to święto.
Świętowanie, przy pięknej , słonecznej pogodzie zaczęliśmy o godzinie 9:00 zbiórką uczestników zawodów wędkarskich dzieci i młodzieży. Młodzi wędkarze , którzy zgłosili swój udział w zawodach zajęli wszystkie z 50 przygotowanych stanowisk na brzegach zbiornika górnego. Zważywszy, że niemal wszyscy młodzi zawodnicy przybyli na zawody w towarzystwie swoich trenerów to jest dziadków czy tatusiów, a także kibiców w osobach pozostałych członków rodzin, to brzegi zbiornika górnego dawno nie były tak pełne miłośników wędkowania. W rywalizacji, która trwała od godziny 10:00 do 12:00 aż 11 uczestnikom dopisało szczęście i mogli zgłosić swoje trofea pod ocenę jury zawodów.

Zwycięzcą rywalizacji i zdobywcą złotego medalu został Filipek MAŁOSZEWSKI , a złowione przez niego ryby ważyły łącznie 3,74 kg. Drugie miejsce i srebrny medal zdobyła Agatka DREJOWICZ , której trofea ważyły łącznie 3,32 kg , natomiast brązowy medal otrzymał Borys KOCH ze zdobyczą ważącą 1,965 kg. Zwycięzcy zawodów, oprócz medali, otrzymali piękne puchary, pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego. Wszystkie dzieci uczestniczące w zawodach zostały obdarowane pamiątkowymi medalami i znaczkami oraz książeczkami i słodyczami.

Ogłoszenie wyników zawodów wędkarskich dzieci, zgodnie z planem, zbiegło się z uroczystością oficjalnego otwarcia obchodów 40-lecia naszego Stowarzyszenia. Uroczystość zaszczycili swą obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Pan Artur Janosik oraz Przewodnicząca Rady Gminy Pilica Pani Barbara Przybylik. W swym krótkim wystąpieniu Pan Burmistrz w ciepłych słowach omówił współpracę Urzędu , którym kieruje z naszym Stowarzyszeniem zwracając uwagę na szczególne zasługi Stowarzyszenia związane z wieloletnim, dobrym gospodarowaniem powierzonymi mu zbiornikami wodnymi.

W trakcie wręczania okolicznościowych medali i dyplomów młodym wędkarzom, zwycięzcom zawodów, Pan Burmistrz Artur Janosik oraz Pani Przewodnicząca Barbara Przybylik przekazali naszemu zasłużonemu już Stowarzyszeniu okolicznościowy ryngraf wydany na okoliczność Jubileuszu 40 lecia SSWiW w Pilicy.

Po zakończeniu części oficjalnej dorośli uczestnicy imprezy, przy skromnym poczęstunku oddali się wspomnieniom natomiast dzieci z radością udały się do przygotowanych dla nich atrakcji. Była przejażdżka konna i nauka dojenia krowy i cukrowa wata i pokazy ratownictwa wodnego i dmuchany pałac – zjeżdżalnia , a o trafności zaproponowanych atrakcji świadczyły przede wszystkim uśmiechnięte, radosne buźki dzieciaków.

Po godzinie 16 zaczęła się rywalizacja w zawodach wędkarskie dorosłych. Spośród 31 zawodników , którzy przystąpili do zawodów, po dwóch godzinach rywalizacji wyłoniono zwycięzców i uroczyście ich nagrodzono.

Pierwsze miejsce z wynikiem 4100 punktów wywalczył Kolega Daniel Paciej. Przyznano mu więc złoty medal i wręczono okolicznościowy puchar.

Srebrny medal przypadł Koledze Dariszowi Giszczykowi z 3470 punktami , a medal brązowy za zdobycie trzeciego miejsca z 3175 punktami uzyskał Kolega Rafał Hopulele.

Oprócz medali, pucharów i dyplomów zwycięzcy zawodów nagrodzeni zostali atrakcyjnymi nagrodami w postaci sprzętu wędkarskiego, a zakończone zawody zostały przez zebranych ocenione jako bardzo udane.

Zawody zakończyliśmy załączonym poniżej zbiorowym pamiątkowym zdjęciem.

Przez sąsiadujący z Rybaczówką teren obchodów jubileuszu przewinęło się dziesiątki, jeśli nie setki osób . Świętowali nie tylko członkowie SSWiW ale również korzystający z pięknej pogody mieszkańcy miasta i gminy Pilica.
Jubileuszowe świętowanie trwało wiele godzin i jak zwykle przy takich okazjach wiele było rozmów wspomnieniowych ale również budowania planów na przyszłość.

Jak już pisaliśmy nam , jako organizatorom nie wypada oceniać imprezy ale z przyjemnością zapoznamy się z Twoją opinią na jej temat. Napisz do nas podziel się z nami swoją oceną jubileuszowych obchodów. Jeśli masz jakieś ciekawe zdjęcia prześlij je a my chętnie wraz z najciekawszymi opiniami zaprezentujemy je na naszym portalu.

Chcielibyśmy również, korzystając z okazji serdecznie podziękować wszystkim , którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości obchodów naszego jubileuszu 40-to lecia SSWiW w Pilicy.

Szczególne podziękowania chcielibyśmy przesłać do naszych Sponsorów, bez ofiarności których ta ważna dla nas uroczystość musiałaby być znacznie skromniejsza. Bardzo dziękujemy przede wszystkim Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Pilica ale także firmom takim jak Agro Food S.A. z Pilicy M-tech Dako Pilica , Anna i Franciszek Smok, Wspólnota Leśna w Pilicy, Iglo Zawiercie, Grupa Jura- Pilica, Lokalna Grupa Działania „Perła Jury” i  firma GONPOL z Pilicy . Dziękujemy również ratownikom WOPR oraz strażakom OSP jak również wszystkim anonimowym darczyńcom, którzy dorzucili się do naszej skarbonki.

Zarząd Stowarzyszenia Sportów Wodnych i Wędkarstwa w Pilicy